zawody - Aktualności sportowe - IUKS 9 Tomaszów Mazowiecki

Idź do spisu treści

Menu główne:

6 medali dla Polski na Viking Race

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w zawody · 1/3/2016 09:30:00
Tags: zawody



W rozgrywanych 27-28.02.2016r zawodach łyżwiarskich Viking Race reprezentacja Polski zajęła 4 miejsce zdobywając 6 złotych medali ; 1 srebrny i dwa brązowe.
Złoty medal w wieloboju w kat. 15 lat i 3 złote na dystansach 500m 1000m 1500m oraz jeden srebrny na dyst.500m zdobyła Karolina Bosiek IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki uzyskując bardzo wartościowe wyniki będące nowymi rekordami życiowymi Karoliny: 500m 40,34; 1000m 1;20,25; 1500m 2,03,33 oraz limitami na Puchary Świata seniorek na przyszły sezon.
Złoty medal na 500m zdobył Damian Żurek IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki ustanawiając rekord Viking Race kat. 15 lat wynikiem 37,13; który jest też jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie. Damian zdobył jeszcze drugiego dnia brązowy medal na dyst. 1000m uzyskał czas 1; 15,08; Na dystansie 3000m również ustanowił rekord życiowy 4; 11,73 i zajął 9 miejsce .Po 3 biegach był jeszcze na 2 miejscu w wieloboju jednak na 1500m zajął 11m z czasem 1:58,23 i spadł na 4 pozycję.
Złoty medal na 500m w kat. 16 lat zdobył Gaweł Oficjalski UKS Zryw Słomczyn ustanawiając nowy rekord życiowy 36,98.Na pozostałych dystansach Gaweł ustanowił nowe rekordy życiowe 1000m 1;13,37 -4m; 3000m 4;07,55 -9m; 1500m -1,55,81-7m jednak podobnie jak Damian nie utrzymał medalowej pozycji w wieloboju zajmując 4m.
Brązowy medal zdobyła Karolina Gąsecka IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. w kat. 15 lat na dystansie 1500m z czasem 2;09,29.w wieloboju uplasowała się na 6 miejscu uzyskując wyniki na pozostałych dystansach: 500m 42,46 i 42,06 -8m i 7m (najlepszy wynik w sezonie)1000m 1;24,66 -6m; (najlepszy wynik w sezonie)
Bardzo dobrze spisała się też Natalia Jabrzyk KS Pilica Tomasów Maz. młodziczka startująca w kategorii 14 lat bijąc wysoko rekordy życiowe na poszczególnych dystansach.500m -42,92 i 42,55; 7m i 6m; 1000m 1;24,20-4m;1500m 2;11,39 -5m.w wieloboju uplasowała się na 5 miejscu.
Nasi pozostali reprezentanci startujący w zawodach Viking Race spisali się bardzo dobrze bijąc rekordy życiowe. Piąte miejsca w wieloboju zajęli:
Michał Kopacz kat. 11 lat UKS 3 Milanówek na dystansach 4 x 500m zajmował odpowiednio miejsca 5 – 44,50;4 – 44,29;4 -44,37; 5- 44,09.
Daria Kopacz kat. 12 lat IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz na dystansach 3 x 500m i 1x 1000mzajmowała odpowiednio : 5 – 45,21;5- 45,43;6- 45,46;5- 1;32,38;
Igor Masalski kat. 12 lat UKS 3 Milanówek uplasował się na 6m w wieloboju zajmując odpowiednio miejsca na dystansach 3 x 500m i 1x 1000m 7- 43,69; 8-43,63; 5-43,18; 11-1;29,59
Siódme miejsca w wieloboju zajęli: Wiktor Grzybek w kat. 14 lat KS Pilica Tomaszów Maz. i Filip Hawrylak w kat. 11 lat. UKS Orlica Duszniki Zdrój. Wiktor startował na dystansach: 2x 500m 39,56(56m) i 39,99 ( 7m); na 1000m 1:19,86 ( 8m) i 1500m 2;06,13 (12m ).Filip startował na dystansach 4 x 500m i był odpowiednio 8 – 44,96; 7-44,71; 8-44,81; 7-44,29.
8 miejsce w wieloboju zajęła Katarzyna Dela z KS Pilica Tomaszów Maz w kat. 13 lat startująca na dystansach 2 x 500m i 2 x 1000m.Była odpowiednio 6- 44,73;8- 44,56;9 -1;31,53;9- 1;31,17
10 miejsce w wieloboju zajął Jakub Dymkowski kat. 13 lat IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. startując na dystansach 2 x 500m 2 x 1000m i zajął odpowiednio miejsca 9- 42,19; 13-42,31; 10- 1;24,05; 11- 1;23,65.
11 miejsce w wieloboju zajął Jan Świątek WTŁ Stegny Warszawa w kat. 16 lat. zajmując odpowiednio miejsca na dystansach 500m -12m 38,57; 3000m -11m 4;11,81; 1000m -14m 1;16,06; 1500m -9m 1;56,57;
14 miejsce w wieloboju w kat. 11 lat z pechowym upadkiem na pierwszym dyst. 500m zajęła Maria Dobosz UKS Sparta Grodzisk. Na dystansach 4 x 500m zajmowała odpowiednio 23m – 58,65;7m- 47,90;7m- 47,41;8m-47,81.
Poza startem na Viking Race Polacy startowali jeszcze w MŚ w Wieloboju Sprinterskim w Seulu –Artur Nogal i Piotr Michalski . Piotr Michalski zajął ostatecznie 8m w wieloboju 35.16(7m);1:10,89(11m);35,22(7m)1;10,53(9m) , a Artur Nogal 25m oraz w Inzell .


W zawodach międzynarodowych w Inzell zawodnicy z tomaszowskich klubów uzyskali bardzo wartościowe rezultaty.
Owczarek Mateusz KS Pilica Tomaszów Maz. na 1500m- 1;52,67 na 3000m - 3:56,83
Aleksandra Kapruziak KS Pilica Tomaszów Maz. na 500m 40,11; na 1000m 1;20,51; 1500m- 2;03,94
Jakub Piotrowski IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. na 500m 39,28. na 3000m 4;14,08; na 1500m 1;59,27
Ślusarski Oskar IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. na 500m 41,40; na 1000m 1;23,50; na 1500m 2;12,03
Kowalski Filip KS Pilica Tomaszów Maz na 500m 42,88; na 1500m 2;10,58
Kaczmarek Olga KS Pilica Tomaszów Maz na 500m 43,44. na 1000m 1;29,59; na 1500m 2;18,20
Świnoga Karolina IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. na 500m 42,96. na 1000m 1;28,80; na 1500m 2;19,24
Tejchman Iza IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz.na 500m 43,28. na 1000m 1;27,20; na 1500m 2;16,03; 3000m 5;03,88
Pluta Zofia IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. na 500m 46,89



V Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach, Int. Olympic Hopes Competition

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w zawody · 9/6/2015 10:11:00
Tags: zawodywrotkiszybkieCzechy
Int. Olympic Hopes Competition, in-line speedskating.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego